Pacientams

Žalos atlyginimas pacientams

Jeigu Jūs ar Jūsų artimieji patyrė žalą gydantis sveikatos priežiūros įstaigoje (ligoninėje, poliklinikoje, pas šeimos gydytoją ar odontologą) galime padėti gauti patirtos žalos atlyginimą.

Nuo 2020 m. sausio 1 d. Lietuvoje yra įtvirtintas žalos atlyginimo „be kaltės“ modelis, kuris palengvina patirtos žalos atlyginimo gavimą, nes pacientams nebereikia bylinėtis su gydymo įstaigomis. Visos gydymo įstaigos moka įmokas į specialią sąskaitą, kurią administruoja Valstybinė ligonių kasa ir pacientų patirta žala yra atlyginama iš šios sąskaitos.

Dėl patirtos žalos atlyginimo pacientai ar jų atstovai turi kreiptis tiesiogiai į Pacientų sveikatai padarytos žalos atlyginimo komisiją, kuri patikrina ar žala buvo patirta teikiant sveikatos priežiūros paslaugas ir ar ši žala nėra neišvengiama žala. Komisijai nustačius žalos dydį, jis yra išmokamas iš valstybės sąskaitos ir gydymo įstaiga komisijos sprendimo negali skųsti teismui.

Jeigu paciento komisijos sprendimas netenkina, jis turi teisę kreiptis į teismą, bet bylinėtis jam reikės su Valstybine ligonių kasa, o ne su gydymo įstaiga.

Mūsų kontoros advokatai gali padėti parengti prašymą Pacientų sveikatai padarytos žalos atlyginimo komisijai, atstovauti komisijos posėdžiuose, parengti reikalingus procesinius dokumentus ir atstovauti teismuose.